Článek
05.09.2014

LUKÁŠOVO OKÉNKO

Pátek 15.8.2014
V pátek jsem se postavil na start „silničního kritéria“ 49. Velká cena města Hradec Králové. Na start z našeho týmu se postavili i Vlastimil Krupička a Josef Michl. Start byl ostrej, hned od začátku se jelo 50! Závod by to byl pěkný, až na to, že začlo pršet ve 3. kole a to není nic pro mě a kord ostré zatáčky na kostičkách a žulových dlaždicích. Asi ve 4. kole přede mnou spadl kluk, musel jsem zastavit a bylo hotovo. Už jsem se nedostal dopředu. Stáhli mě asi po 22 minutách, chvíli přede mnou stáhli i Pepu. Pouze Vlasta předvedl neskutečný výkon, dotáhl se na vedoucí skupinu a dojel s nimi do cíle.
Cca 38km/h průměr měla první skupina.
Výsledky závodu

Sobota 16.8.2014
V sobotu jsme s Lukášem Liptákem vyrazili na Xterru do Jabkenic, kterou pořádal náš známý Radek Beneš. Přihlásili jsme se na štafetu s tím, že Lukáš poplave a poběží a já se ujmu bajkové části. Lukáš vybíhá z vody jako 2. tak startuju a hned na začátku je technický prudký výjezd do kopce přes kořeny. Na kopci mě předjíždí Jirka Chyba „mizí mi v dáli“ já jedu co to jde, cestou potkávám kluka, co vyrážel jako první a měl defekt. Tak jsem se držel na 2. místě. Za mnou nikdo a přede mnou taky ne. Bohužel, co čert nechtěl, jak jsem měl nasraný brýle od bláta, tak jsem si spletl šipku a místo doprava jel doleva. Najel jsem si o 5km víc. Bohužel jsem to zjistil pozdě. Předávám štafetu Lukášovi, je naštvanej, ale já taky. Bohužel, zabloudil i on v běhu místo 7km uběhl asi 12km. Zakufrovali jsme oba dva, byla to škoda, mohli jsme atakovat vítěznou příčku
94km, 550m převýšení, já 38,5 průměr a Vlasta přes 39, padl traťoví rekord.

Sobota 23.8.2014
V sobotu jsme vyrazili do Nepolis na „vyjížďku“ pod názvem Nepoliská stovka. Z Lokomotivy jsem tu byl já, Lukáš Lipták, Karel Bartoš a Vlasta Krupička plus pár kluků co se schází v Pátku. Od začátku se do toho pěkně dupalo i do kopečků sem tam se nastupovalo. Udržovali jsme na špici svižný tempo. Před obcí Dymokury se to nadělilo, odjelo 5lidí mezi nimi byl Vlasta. Já je vyrazil stíhat ještě s několika kluky, celkem jsme byli asi 4. Bohužel se nám to nepodařilo je sjet, zkoušel jsem to i sám, ale nad Žehuní se to sjelo. Do Nepolis dorážíme ve skupince 4 lidí. V cíli zjišťujeme, že se Vlasta vymlel a byl dost dobitej. Na to, že to byla vyjížďka, tak z toho byl pěkný závod.

Sobota 30.8.2014
V sobotu jsem vyrazil s kamarádem Zdeňkem Černým do České Lípy na závod pod názvem DAAK Tour, který spadá do Českolipského poháru. Jel jsem tam udělat body, abych utvrdil 3. místo. Po ostrém startu se nastupovalo, dokonce jsme i podjeli, ale pak se svěsilo. První vrchařskou prémii jsem ještě v hlavním balíku, v druhém prudkém kopci se to nadělilo a já si vycestoval. Jel jsem ve skupině cca 15lidí, byl tam i Zdenda. Ale co čert nechtěl, na 25. km začalo pršet, docela průtrž mračen. Dlouhý sjezdy na vodě to bylo něco pro mě. Na štěstí do kopečků se mi jelo relativně pěkně, tak jsem i poodjel ze skupiny, když jsme se tam honili na prémie. V předposledním kopci před cílem nastupuju a ujíždím, bohužel jsem si spletl cílový kopec a pod kopce ve sjezdu mě dojeli, ale aspoň jsem to natrhal a dojeli mě asi v 6, pod posledním kopcem proběhl ještě jeden nástup. V posledním kopci se to potrhalo, bohužel už jsem nestačil na kluka, co jel s námi v balíku, tak mi o kousek ujel. Po kopci následoval sjezd a špurt do cíle. V kategorii jsem byl 8., byl jsem spokojen, závod v dešti a v kopcích jsem přežil bez újmy na zdraví a ještě jsem udělal nějaký body a tím utvrdil 3. místo.
87km, 1000m převýšení, 34,5 km/h průměr.