CYKLISTICKÝ KLUB TJ LOKOMOTIVA NYMBURK

Článek
12.10.2014

ČT AUTHOR CUP 2014

Včera odstartoval největší MTB závod v České republice pod názvem ČT Author Cup 2014. V Jizerských horách vládlo velmi přívětivé počasí, které v říjnu v těchto místech je velice nevyzpytatelné, ale letos to zkrátka vyšlo 1á. Náš cyklistický klub měl nakonec dvacetjedna želízek v ohni a jejich výsledky v nabité konkurenci byly skutečně výborné. Většina našich závodníků, kteří se pravidelně zúčastňují tohoto závodu, zaznamenala slušný časový progres oproti minulému ročníku. Nejlépe zajel Luděk Šimeček s časem 2:09:12.6 (78. místo) a ztrátou necelých dvanácti minut na absolutního vítěze závodu Jana Škarnitzla. Miloslav Pohl (79. místo) svedl v závěrečném spurtu skvělý souboj právě s Luďkem a dojel si pro druhé nejlepší týmové umístění a to s časem 2:09:13.1. Zhruba minutu za touto dvojicí protnul cílovou pásku Marek Krejčík a po skončení závodu mu patřila 90. příčka. Obdivuhodný výsledek předvedl Jiří Malý startující ze zadních pozic a přes složité předjíždění velké části startovního pole si dojel do cíle pro 115. pozici s časem 2:13:11.8. Za těmito závodníky byla již větší časová prodleva a po dvou hodinách a dvaceti čtyřech minutách si dojíždí pro 298. flek Tomáš Mikšovský. Následně do prostoru cíle přijíždí Vladislav Dudek (2:31:05.1) a v zádech má Jana Vanického (2:31:25.4) a Josefa Michla (2:31:47.1). Za dvě hodiny a třiatřicet minut přijel do cíle František Soukal, za ním Vladimír Šemlej (2:43:09.9) a Miloš Šindelář (2:44:57.6). Největším týmovým smolařem se stal náš favorit Vlastimil Krupička, když zaznamenal během závodu 3 defekty a po jejich opravě přispěchal do cíle až po dvou hodinách a čtyřiceti šesti minutách. Pro něj to bylo, po Hořátevské rovině, další velké zklamání, když nemohl v závodech MTB potvrdit své jezdecké kvality. Pod tři hodiny se dostal ještě Miroslav Vanický (2:46:45.1) a Marek Šnídl (2:50:24.4). Perfektně zajela Veronika Nešněrová s časem 3:04:22.4, když mezi ženami obsadila 61. a ve své věkové kategorii pak 43. pozici. Dalším naším závodníkem je Vlastimil Horyna, který dojíždí na pozici s číslem 1635 a časem (3:08:19.2). Po něm dojíždí předseda klubu Josef Richtr (3:13:26.9), pronásledovaný Štěpánkou Šimečkovou (3:17:19.1) a ekonomem Martinem Skořepou (3:19:17.5). Krásný výsledek si rovněž vyjela ve své věkové kategorii Jana Poddaná, když obsadila 10. místo a cílovou pásku protnula v čase 3:45:12.5. Týmový peloton v cíli doplnila Radka Brousilová s časem 4:20:10.4.

To byl stručný a rychlý report závodu ČT Author Cup. Případné fotografie ze závodu či zákulisí doplníme.

Gratulace všem zúčastněným a do příštího ročníku ČT Author Cupu hodně zdaru!!!

Výsledky: celkové online hodnocení
www: oficiální stránky závodu