CYKLISTICKÝ KLUB TJ LOKOMOTIVA NYMBURK

Článek
09.05.2014

VLASTA KRUPIČKA OPĚT NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ

Závodníci, kteří se pravidelně účastní cyklistického seriálu Extraliga Masters, nelenili ani na Den vítězství a poměřili své síly v nejtěžším závodě sezóny Sedlec - Prčice. Nejenže jeden okruh má 25km se stoupáním cca 400m, ale finálový okruh je doplněn výšlapem u hotelu Monínec a tak se trať navíc prodloužila o dalších 4,5km a se stoupáním cca 200m. Na start náročného závodu se postavili čtyři naši závodníci, Vlastimil Krupička, Josef Michl, František Plaček a Jindřich Knížek. V gradující letošní neuvěřitelné formě se představil Vlasta Krupička, který své kvality předvedl i v tomto závodě a v kategorii "M" si vyjel neuvěřitelné 3. místo. Po odmávnutí těžkého závodu si tak vystoupil opět na stupně vítězů, které se začínají pro Vlastu stávat nepsaným pravidlem.

Jindřich Knížek byl naším zástupcem v kategorii "B", ale po zdravotních potížích musel ze závodu předčasně odstoupit.

Josef Michl byl dalším cyklistou, který v Monínci, v nejtěžším závodě sezony, předvedl parádní výkon. Dle jeho slov mu došly síly pod závěrečným výšlapem na vrchol sjezdovky a do cíle si tak dojel v početném poli startujících pro 14. místo v celkové klasifikaci skupiny "C" a pro šesté místo ve své kategorii 55let.

Posledním závodníkem našeho klubu byl František Plaček, ten startoval ve skupině "D". Pro něj a po dvou odjetých okruzích to znamenalo v cíli 20. místo celkově a desáté v kategorii 60let.

Přes menší klubovou účast se v rámci družstev umístil na tým I na sedmém místě s jednasedmdesáti body.

Výsledky: online celkové výsledky dle kategorií
Výsledky: online výsledky družstev