CYKLISTICKÝ KLUB TJ LOKOMOTIVA NYMBURK

Článek
22.06.2015

HOUŠTECKÝ CYKLOMARATON 2015

Oblíbený Houštecký cyklomaraton startoval již podvanácté ve Staré Boleslavi. Trasám dlouhým 62 a 82km dnes bohužel nepřálo počasí, což se projevilo na pomalejších časech všech závodníků. V dětských závodech jsme měli tradiční účastníky Martinku a Káju Bartošovic. Marťa závodila v kategorii 12-ti letých dívek a suverénně systémem start-cíl si dojela pro zaslouženou zlatou medaili, kterou přidala ke dvěma vítězstvím z minulých víkendů na závodech v Kolíně a Sázavě, o kterých jsme nereferovali. Kája jr. startoval v kategorii 8-10 let ve dvou rozjížďkách, protože bylo v této kategorii hodně dětí, rozhodli se pořadatelé z bezpečnostních důvodů poslat děti na okruh raději ve dvou skupinách. Kája, jakožto stále ještě 8-letý, svůj závod s přehledem vyhrál, ale v souboji časů si o fous dojel až pro třetí místo. Vzhledem k tomu, že vítězům už bylo 10 let, je to pro nás skvělý výsledek a soupeř se má na co těšit za rok!!! Kája tak přidal další medaili k minulým závodům v Kolíně. Obě děti musely zvládnout závod samy, protože rodiče v té době už byly na trati. Protože už jsou to velcí závodníci, dokázali si vybrat nejlepší místo pro start a hlavně být na tom startu včas a řádně se připravit. Jak je vidět podle výsledků, zvládly to perfektně. Máťa na bráchu dohlédla a všechno tak klaplo, jako kdybychom byli s nimi. Je vidět, že cyklistiku už mají pořádně pod kůží. V dospělých kategoriích jsme měli čtyři koně. Karel Bartoš, Honza Šubrt, Míla Pohl a Milan Hrubec. Poslední jmenovaní se dokonce odvážili na 80-ti km trať a vedli si výborně, když si dojel pro 15. místo Míla a 55. příčku Milan. Na dlouhé trati závodilo cca 120 lidí, na 62km přijelo dalších asi 450 borců. Počasí si nás všechny pěkně vychutnalo. Krom sněhu snad padalo úplně všechno. Ze začátku chladnější počasí vylepšené poměrně svižným a hustým deštěm trasu po nočních deštích ještě vymazlilo a blátíčko bylo. Kdo si myslí, že se na písku voda rychle vsakuje, mýlí se. Vody bylo habaděj, pršela shora, cákala zespodu. Naštěstí v druhé polovině závodu, jakoby počasí mělo slitování se závodníky a objevilo se i sluníčko, takže než jsme dojeli do cíle, stačili jsme trochu proschnout. Nejkratší dobu na trati 62km strávil Honza s Kájou st. a dokonce si spolu i zaspurtovali. Honza vyhrál svoji kategorii a Karel byl ve své o 1 metr druhý. Všichni účastníci zájezdu přijeli v masce blátonošů, nicméně spokojení. Při vyhlašování výsledků jsme měli jako tým nejpočetnější účast na bedně a nejčastější vyslovené příjmení bylo Bartoš-Bartošová. Menší Bartošová měla zlatou, větší Bartošová stříbrnou mezi holkama nad 40 let. Jak to vypadalo se můžete podívat ve fotogalerii.