CYKLISTICKÝ KLUB TJ LOKOMOTIVA NYMBURK

Článek
27.07.2015

HLINECKÝ HŘEBEC 2015

Hlinsko hostilo odvážné cyklisty horských kol, aby se utkali na velmi náročném okruhu za nepříliš přívětivých povětrnostních podmínek. Na start závodu se postavil i náš Lukáš Ouzký, který si vyrazil na závod společně s kolínským Zdeňkem Zemánkem. Přestože Lukáš dorazil na závod v neodpočatém fyzickém stavu, zajel velmi slušný závod, když do cíle přijel na celkovém třináctém místě a osmém ve své kategorii.

“ V sobotu 25.7.2015 jsem vyrazil se Zdeňkem Zemánkem do Hlinska na bajkový maratonek. Cestou tam to vypadalo, že bude pěkné počasí, teplíčko a my byli v dobré náladě. Když jsme se postavili na start tak slejvák jako „kráva“, všude se valila voda. Když jsme odstartovali, tak jsem se držel v první skupině, bylo to smíchaný krátká, střední a dlouhá trať. Bohužel, na kopci mi kousek odskočili, tak si je zkouším dojet ale bohužel, po chviličku mě dojelo pár kluků, tak jsem pokračoval s nimi ve 2. skupince. První polovinu závodu pršelo, z kopců se valila voda, takže jsme jeli do kopce v potoce vody, to jsem ještě nezažil. Jelo se mi s nimi docela dobře, ale bohužel v dlouhém technickém sjezdu mi ujíždí a tak pokračuji sám, projíždělo se říčkou pod mostem, poté byl brod přes řeku, mraky kořenů, chvílemi to dost drncalo, občas jsem šel i pěšky, kde jsem si nebyl jistý. Druhou část závodu respektive 2. kolo jsem jel celé sám, sjezdy jsem si vychutnával v klidu po svém. Do cíle jsem dojel na 13. místě. S výsledkem jsem docela spokojený, protože takhle těžký maraton jsem ještě nejel. Bylo tam hodně kořenů, těžké výjezdy a bláto. Ve 2. kole jsem měl trošku krizi, poněvadž jsem přepálil start. První kolo jsem jel skoro za stejný čas jako celkově třetí závodník, který byl přihlášen na krátkou trať. Nejspíš se na tom také podepsala má únava z tréninků. Pořádně si neodpočinout byla asi největší chyba. Bylo to pro mě hodně těžký, bláto, kořeny a technické sjezdy. Ale takhle jsem se dlouho nepopravil jako v Hlinsku na sjezdovce. 50km, 1100nastoupáno. ”