CYKLISTICKÝ KLUB TJ LOKOMOTIVA NYMBURK

Článek
27.04.2017

AUTHOR 50 ČESKÝ RÁJ

Zimní přestávka už dávno vzala za své a mnoho dychtivých cyklistů se postavilo na start padesátky, aby poměřili své síly a dovednosti v sedlech horských kol. Závodu, který se jel na padesát kilometrů v překrásném Českém ráji, se postavilo několik závodníků a závodnic z řad cyklistiky Nymburk.

Největší úspěch zaznamenalo sourozenecké duo našich nových členů, Kurka – Kurková. Mladší Štěpán získal první místo ve své kategorii 7-9let v dětském závodě na 1,6km a nechal tak za sebou všechny své soupeře. Jeho sestra Natálie se již postavila na start velkého závodu, který byl vypsán na 50km. Bojovala především s ostatními dívkami v kategorii do 18let, kde si vyjela fantastické druhé místo s časem 2:05:38. I v celkové klasifikaci bylo její jméno vidět v první polovině výsledkové listiny, takže velký úspěch ve velkém závodě. Další, kdo okusil kouzlo stupně vítězů, byl Milan Hrubec, který vystoupal na celkové třetí místo v kategorii 60-69let, když svůj výborně rozjetý závod dokončil s časem 1:37:13. Neskutečně si opět vedl Vláďa Šemlej, kterému, jak je známo, tato trať velmi svědčí, neb zde zaznamenal několik výborných výsledků. S nejlepším časem (1:33:50) našich závodníků dojel do cíle závodu na absolutním 81.místě se ztrátou devíti minut na vítěze. V kategorii 40-49let mu patřila 24. pozice. Mezi ženami startovali ještě tři naše členky. Veronika Nešněrová, která dokončila s časem 2:02:15 na pěkné 28. pozici jako naše nejlepší žena a v kategorii 40-49let zabrousila do TOP10, kde ji patřilo deváté místo. Jana Poddaná zajela rovněž dobře, když závod dokončila jako devětapadesátá a jako sedmá v kategorii. Poslední dáma v sedle horského kola Dana Krušinová projela cílem na 83. pozici. Mezi muži si dále vedli velmi dobře oba Vaničtí. Mirek projel cílem s časem 1:51:20 a Honza 1:43:54. Fanda Soukal také předvedl pěkný výkon a v tomto závodě se umístil jako 243. a 29. ve své věkové kategorii. Předseda Pepa Richtr dovezl svůj bike na 418. pozici, Petr Čechal dojel do cíle jako 594. a Miloš Šindelář protnul pásku na 622. příčce. Své zástupce jsme měli i v kategorii tandem, kde Pavel Vojtěch a Jan Šuk zvládli závod s časem 1:45:48 a v cíli jim patřilo vynikající třetí místo.