CYKLISTICKÝ KLUB TJ LOKOMOTIVA NYMBURK

Článek
24.05.2016

LUKÁŠŮV ZAČÁTEK CYKLISTICKÉ SEZÓNY 2016

Než začnu popisovat zážitky a dojmy z mých prvních silničních závodů, tak bych se chtěl všem omluvit, že v rámci cyklistiky jsem letos v pozici mrtvého brouka. Bohužel, na kolo nemám tolik času jako dříve a když už ten čas byl, tak nepřálo počasí. Mám teď trochu jinak poskládané životní priority a cyklistika je kdesi na zadních příčkách.

První závod jsem jel 1. května a to na rozjetí v Sezemicích. Letos byl závod chuzený o tým LAWI, takže se nejela žádná velká pila. Po dvou kolech nás dojeli uprchlíci z druhého balíku, tak se začalo přidávat na obrátkách. Docela se i závodilo a nastupovalo, ale po chvíli všichni docela brzy svěsili nohy. Jelo se mi dobře, ale po dvou hodinách mi došly baterky, nohy se vypnuly a chvílemi mě braly křeče do stehen. Vlasta ještě pak zkoušel něco vymyslet, ale v cíli to znamenalo čtvrté místo. Já to dojel s balíkem, akorát jsem jim z posledních sil rozjel spurt. Pro mě to byl skvělý trénink a přes tréninkový deficit jsem byl s výkonem spokojen.

Další víkend (7.května) klasika do Kouřimi. Letos těžší trať než minulý ročník. Od rána jsem se klepal a těšil. Zkrátka jsem cítil, že to půjde. Balík jel celou dobu pohromadě, akorát před Kostelcem odjeli dva z UACu. Peloton se začal dělit až ze Sázavy do Nechyby, ale tamní kopec jsem přežil a celou dobu jsem jel v balíku. Pak se začalo přidávat na otáčkách jet. Nohy se pěkně točily, jelo se mi famózně i proti větru. Nad Kouřimí to rozjíždím, abych vletěl do jedné z nebezpečných zatáček jako první. Podařilo se, ale špatně jsem si podřadil a kousnul se mi řetěz, bohužel to bylo před cílem. Technický problémek mě stál pár míst, ale dotahuju to a v cíli beru celkově 11. místo a první v kategorii. Škoda toho problému, mohl jsem být v top five. V ten den mi to opravdu sedlo, škoda toho závěru. Vtipné bylo, že ceny pro vítěze rozbil vítr.

Třetí květnovou neděli se jel za řekou kriťas ve Chvaleticích. Byla to klasika jako loni, tedy 18kol. Počasí nepřálo, zima jak v Rusku, vítr, sem tam kapka a korunu tomu nasadil počet startujících kategorie M+A celkem 8kusů. Popravě, sešli se tam střelci jako Melša, Kavalír, Dudek a náš Vlasta Krupička. Nikdo nechtěl jet špici, taktizovalo se, jak to šlo. Po první bodovačce jsme jeli už jen v 6lidech. Všechny bodovaný kola s prstem v nose vyhrával Jakub, já byl rád, že jsem se za nimi po špurtu vždy dotáhnul do skupiny, ale je pravda, že mi nevadilo jezdit špice ani do kopce, ale když jsem potřeboval prudce zrychlit, tak jsem se trápil. No, možná je to tím, že jsem to v týdnu přepálil jedním tréninkem na krev nebo mě nadobro utavili. Obkroužil jsem to celé s nimi. Jak se říká špatný závod, dobrý trénink. Vlasta si vyšpurtoval v kategorii 2. místo.

A tímto bych se s Vámi zase na chvíli rozloučil, teď mi začínají ve škole zkoušky, takže na závody asi až o prázdninách. :)

Lukášovi nelze nic jiného, než jen pogratulovat k pěkným výkonům, prvnímu místu v Kouřimské 50tce a popřát mu hodně štěstí v dalších závodech.

Autor: Lukáš Ouzký

Lukášův začátek cyklistické sezóny 2016 Lukášův začátek cyklistické sezóny 2016 Lukášův začátek cyklistické sezóny 2016 Lukášův začátek cyklistické sezóny 2016 Lukášův začátek cyklistické sezóny 2016 Lukášův začátek cyklistické sezóny 2016 Lukášův začátek cyklistické sezóny 2016 Lukášův začátek cyklistické sezóny 2016 Lukášův začátek cyklistické sezóny 2016